« Ožujak 2024 »

Seminar za senior ambasadore, Zagreb, 27./28.siječnja, 2020.g.
Autor: Zorica Kujundžić, 3. 2. 2020.

Škole Ambasadori EU Parlamenta na novoj edukaciji u sklopu programa EPAS u organizaciji Ureda EU Parlamenta iz Zagreba.

Sudionici seminara su posjetili Ministarstvo vanjskih poslova, gdje su upoznati im predstavljeni prioriteti i program Hrvatskog predsjedanja Vijećem EU-a.

Nakon izlaganja predstavnika MVP uz domaćine iz Ureda EU Parlamenta gđu.Čović i g.Boku, sudionici su postavljali pitanja vezano za predsjedanje RH.

Nakon toga sudionici seminara su sa svojim domaćinima iz Ureda EU Parlamenta prošetali do Sabora RH na Markovu trgu.

Tamo su razgledali unutrašnjost Sabora, nažalost taj dan nije Sabor zasjedao, ali prisutni su imali prilike vidjeti gdje se donose važni zakoni za stanovništvo Hrvatske. Primio ih je g.Domagoj Milošević, predsjednik Ureda europskih poslova.

Po povratku u Kuću Europe, sudionici su umreženi na način da su formirane grupe koje čine mentori predstavnici škola Ambasadora EU Parlamenta i onih škola koje su od ove godine kandidati za Ambasadora EU Parlamenta.

Tako je Obrtničko-industrjska škola umrežena sa školom Ambasadorom iz Vukovara, te su im se pridružile škole kandidati iz Benkovca, Novske i Bjelovara.

Cilj umrežavanja je da iskusnije škole pomognu školama kandidatima, te da zajedno osmisle neke aktivnosti u sklopu programa EPAS.