« Svibanj 2024 »

Ukupno: 195844
Obavijest učenicima
Autor: Pere Lončar, 23. 10. 2016.

Odobren nam je još jedan projekt mobilnosti učenika za aktivnost KA1 u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja programa Erasmus+.

Program Erasmus + u Republici Hrvatskoj provodi Agencija za mobilnost i programe Europske unije (AMPEU).

Projekt pod nazivom „Skills for the labour market“ predviđa odlazak ukupno 12 učenika na mobilnost u Portugal, a cilj projekta je obavljanje stručne prakse u vrhunskim restoranima i hotelima u Portugalu, u trajanju od mjesec dana. Mobilnost je namijenjena učenicima zanimanja kuhar.

Ovim projektom želimo postići poboljšanje kompetencija kroz praksu učenika uključenih u mobilnost kako bi kasnije bolje konkurirali na tržištu rada. Cilj je upoznavanje učenika s novim trendovima, inovacijama u struci i novim tehnikama rada u njihovom zanimanju, te da naučeno prenesu na nove generacije i da vidimo konkretne rezultate.

Odlazak na mobilnost je predviđen u ožujku/ travnju, u školskoj godini 2017.

Tko se može prijaviti?

Redoviti učenici koji se obrazuju za zanimanje kuhar.

Prijaviti se mogu učenici drugih i trećih razreda, te učenici koji su završili školovanje prošle godine.

Obrazac za prijavu se može preuzeti on-line ili kod članova projektnog tima, a odabir će izvršiti posebno imenovano povjerenstvo. Kriteriji za odabir učenika koji će sudjelovati u projektu:

•  uzorno vladanje i dosadašnji uspjeh kroz srednjoškolsko obrazovanje
  • zalaganje na praktičnoj nastavi u školi i kod poslodavca
  • imaju preporuku razrednika, strukovnih i općeobrazovnih profesora te
  • preporuka poslodavaca sa ljetne prakse, kao i odobrenje Nastavničkog vijeća, pedagoške službe i ravnatelja škole
  • motivacija za odlazak na stručno usavršavanje ( iz prijavnice)
  • dosadašnji doprinos  promicanju zanimanja u okviru izvannastavnih aktivnosti
  • poznavanje engleskog jezika

Odabrani učenici će imati dodatnu edukaciju iz engleskog jezika.

Napominjemo da će boravak u inozemstvu za učenike biti u cijelosti besplatan, tj. njegovi će se troškovi pokriti iz sredstava odobrenih za projekt.

Kako se prijaviti ?

Zainteresirani učenici dužni su se prijaviti u roku od deset dana od dana objavljivanja.

Potrebni dokumenti:

• Motivacijsko pismo
  • Presliku svjedodžbe prvog i drugog razreda
  • Izjavu roditelja kojom dopuštaju odlazak na stručnu praksu u Portugal, u trajanju od mjesec dana ( za malodobne učenike).

Rezultati Natječaja biti će oglašeni na web stranici škole, nakon odabira od strane povjerenstva.

Prije same mobilnosti, učenici će sudjelovati na kulturološkim i jezičnim pripremama s

ciljem boljeg upoznavanja zemlje mobilnosti.

Po završetku svi sudionici mobilnosti dobiti će Certifikat o sudjelovanju u projektu

mobilnosti i provedbi praktične nastave u Portugalu