Ukupno: 195434
Jednodnevni izlet : NP Krka – Sokolarski centar - Šibenik
Autor: Tanja Grizelj-Smoday, 16. 5. 2017.

Učenici prvog 1P razreda (zanimanje vozač motornog vozila) i 3L razreda (zanimanje frizer), održali su u subotu 6. svibnja terensku nastavu u središnjoj Dalmaciji. Posjećen je NP Krka, Sokolarski centar i grad Šibenik

Po dolasku slijedio je  obilazak NP Krka,  kao osvježenje ovog lijepog i toplog dana. Sedrene barijere, obilje vode, etno objekti i muzeji sa suvenirnicom oduševili su učenike i nastavnike  kao i ručak s kojim su bili počašćeni.

Sljedeće odredište, Sokolarski centar, bilo je isto tako jako zanimljivo. Učenici su s  velikom pažnjom pratili svoga domaćina, a imali su priliku postavljati pitanja, dodirivati ptice grabljivice i aktivno sudjelovati u demonstraciji dresiranih ptica.

I na kraju, Šibenik - Krešimirov grad, grad djece i grad prvog hrvatskog sveca Nikole Tavelića. Kružno su obišli rivu, katedralu i stari grad, pored crkvenog muzeja i svetišta Nikole Tavelića do spomenika Petru Krešimiru IV.

Na kraju dana svi su bili izuzetno zadovoljni onim što su vidjeli i čuli. Za vrijeme putovanja u autobusu nije bilo mučnina, već pjesme i viceva.

Nekoliko fotografija možete naći u foto-galeriji.

Prekrasan krajolik, šum vode i kapljice koje vas osvježavaju, kao i po koja patkica i žabica koje se brzo skriju , učinit će da u potpunosti zaboravite svakodnevnicu.

U pratnji učenika bili su , razrednica 1P razreda Tanja Grizelj-Smoday i profesor Ante Žužul .