« Svibanj 2024 »

Ukupno: 195856
Gostovanje EU zastupnice Zovko
Autor: Zorica Kujundžić, 9. 12. 2019.

Eurozastupnica Željana Zovko sa učenicima junior ambasadorima, njihovim mentorima, pomoćnikom ministrice obrazovanja i ravnateljem škole, kojima je podijelila priznanja za trud i rad u prošloj školskoj godini.

Naša škola kao ambasador EU Parlamenta i u tekućoj školskoj godini ima zadatke. Ured EU Parlamenta u Zagrebu u sklopu EPAS ( European Parliament school) projekta je ove godine angažirala Forum za slobodu odgoja, čiji ravnatelj g.Bajkuša koordinira suradnju sa školama u RH. Prvi korak u tom programu je bila edukacija koordinatora koja je održana u Zagrebu od 25.-27.11.2019. kojem su prisustvovale koordinatorice iz svih srednjih škola ambasadora iz RH.

Cilj edukacije učenika junior ambasadora naše škole  je zdravlje i blagostanje.To je jedan od 17 ciljeva deklaracije EU Komisije o održivom razvoju poznate pod nazivom Agenda 2030.

U sklopu aktivnosti koje nam predstoje, je i organizacija gostovanja jednog zastupnika u europskom parlamentu. Gđa Zovko je održala prigodno predavanje 6.12.2019.g o tome što je njezin posao i što se traži od jednog zastupnika u EU Parlamentu. Dobrodošlicu njoj i članovima njenog ureda u Splitu je poželio ravnatelj škole g.Biočić, a prisutne je pozdravio i zamjenik ministrice obrazovanja g.Karin.

Koordinatorica projekta je upoznala gošću sa aktivnostima koje su provedene u prošloj školskoj godini sa učenicima, nakon kojih je škola dobila status Škola Ambasador EU Parlamenta. Te aktivnosti su prikazane na zidu koji je kutak u školi namijenjen upravo za to.

Ovaj događaj je spojen sa proslavom Dana škole, pa je nakon predavanja je  organiziran ručak za goste i domaćine u školskom restoranu.