Projekt ''Slavimo s eTwinningom''
Autor: Zorica Kujundžić, 30. 5. 2015.

Obrtničko-industrijska škola u Imotskom počinje novi ciklus projekata

U sklopu programa Erasmus+, naša škola počinje sa pripremama za sudjelovanje u eTwinning projektima.

Agencija za mobilnost i programe EU je pokrenula projekt „Slavimo s eTwinningom“ povodom desete obljetnice postojanja eTwinninga. Naša škole sudjeluje u tom projektu tako da smo oformili grupu učenika pod nazivom „Future chefs“. Zadatak grupe je bio predstaviti sebe,svoje mjesto,školu i na kreativan način promovirati eTwinning. U grupu je uključeno 14 učenika.

U sklopu projekta ''Slavimo s eTwinningom'' naša grupa ''Future chefs'' odradila je tri zadatka. Trebalo je sve aktivnosti popratiti fotografijama, video uratcima i ugraditi u TwinSpace projekta.

Na čelu sa projektnim timom škole i svojim mentorima,naši kuhari iz prvog i drugog razreda su osmislili na koji način će naša škola proslaviti desetu obljetnicu. Tako su u sklopu praktične nastave  napravili razne kolače,peciva i palačinke koje su prodavali u školskoj kantini,te na taj način sami osigurali sredstva za odlazak u posjet III Gimnaziji u Splitu. Učenici te škole,poznate pod nazivom  MIOC,su pripremili radionicu na kojoj su se naši učenici upoznali sa njihovim iskustvima i planovima. Ne samo to,nego je još dogovorena i konkretna suradnja na jednom eTwinning projektu.

Zahvaljujemo učenicima iz Splita i njihovim profesoricama Bavčević i Novaković na dobro pripremljenoj radionici i na srdačnom prijemu.

U nastavku pogledajte video uradak i fotografije sa kojima smo predstavili našu grupu i školu.

Ponosni smo jer su naše dvije fotografije bile izložene u ZKM-u u Zagrebu.

Pripreme za put i posjet učenicima iz škole MIOC u Splitu

Zajednička fotografija na kraju druženja

eTwinning konferencija u Rimu

Što je eTwinning?

eTwinning je jedna od aktivnosti programa Erasmus+.

www.eTwinning.net je portal namijenjen međunarodnoj suradnji i usavršavanju nastavnog i nenastavnog osoblja od predškolskog obrazovanja do srednje škole.

Sam portal www.eTwinning.net služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola.

Voditeljica projekata iz Obrtničko-industrijske škole u Imotskom, Zorica Kujundžić je aplicirala na natječaj Agencije za mobilnost sa ciljem sudjelovanja na eTwinning konferenciji. Na konferenciji su sudjelovala još četiri prosvjetna djelatnika iz Hrvatske,a sve skupa je bilo oko 500 sudionika.

Više o boravku kolegice na eTwinning konferenciji u Rimu pogledajte na slijedećem linku:

/upload/ss-obrtnicko-industrijska-imotski/images/static3/1053/File/eTwinning%20konferencija%20u%20Rimu.docx

Priloženi dokumenti:
Pocetak suradnje sa MIOC-om.docx