Međužupanijska smotra Primorske Hrvatske - regija Jug
Autor: Tanja Grizelj-Smoday, 3. 3. 2024.

Smotra biosigurnosti – biozaštite smotra je učeničkih istraživačkih projekata učenika osnovnih i srednjih škola koje sudjeluju u projektu Biosigurnost i biozaštita kao u izvannastavnoj aktivnosti u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj. Učenici u svojim školama u sklopu izvannastavne aktivnosti i projektne nastave izrađuju male znanstvene postere koji su rezultat njihova istraživačkoga rada te ih prezentiraju na smotri.

Naša se škola  i ove godine uključila u ovu izvannastavnu aktivnost.

Nakon izlučnog odabira, najbolji istraživački radovi u obliku postera pozvani su na Međužupanijsku smotru primorske Hrvatske koja se održala 28. veljače u OŠ „Mertojak“ u Splitu.

U kategoriji srednjih škola iz 5 županija primorske Hrvatske, na smotru je pozvano 8 timova po dva učenika. Naš tim Lana Božinović i Mirela Zovko učenice 2. L razreda, pod mentorstvom profesorice Tanje Grizelj-Smoday, uspješno su usmeno predstavile istraživački rad pred stručnim povjerenstvom na temu Utjecaj poplava na pojavnost zaraznih bolesti.

Ciljevi Smotre biosigurnosti – biozaštite jesu razvijati prirodoznanstveni pristup u poučavanju i učenju biosigurnosti i biozaštite te razvijati zanimanje za znanost i istraživanje u STEM području radom na istraživačkom projektu.

Voditeljica projekta: Tanja Grizelj-Smoday, prof.